• کاربردهای عمده سیلیس - 09121997166 - 091219967611394/اسفند/2

  کاربردهای عمده سیلیس چیست ؟

  سیلیس بلورین جزء اصلی موادی است که کاربرد وسیعی در صنعت دارند. غیر ممکن است که خانه ای را بدون آجر، سیمان یا پنجره تصور کنید یا ماشینی را بدون موتور یا شیشه جلو یا زندگی را بدون جاده ها یا دیگر ساختارهای حمل و نقل تصور کرد همچنین بدون آیتم های روزمره ساخته شده از شیشه یا سفال تصور کرد.
  سیلیس صنعتی در طیف وسیعی از صنایع به کار برده میشود که عمده ترین آن ها شیشه، ذوب فلز، ساخت و ساز، سرامیک و صنایع شیمیایی میباشند.
  همچنین سیلیس با کیفیت بالا به عنوان پر کننده کاربردی برای رنگ ها، پلاستیک ها و لاستیک استفاده میشود و شن سیلیس برای تصفیه آب و کشاورزی به کار میرود.
  مثال های دیگر برای استفاده های روزمره شامل ساخت و ساز و نگهداری از انواع امکانات ورزشی و تفریحی مییاشد.
  سیلیس بلورین همچنین عضو جدایی ناپذیر و غیر قابل جایگزین در مجموعه ای از کاربردهای پیشرفته میباشد برای مثال در فیبرهای نوری و ریخته گری دقیق. این ماده همچنین در صنعت متالوژیکی به عنوان ماده خام برای تولید فلز سیلیکون و فروسیلیسیم استفاده میشود. دیگر کاربرد تخصصی آن در استخراج نفت میباشد.
  به طور کلی هزاران کاربرد برای سیلیس صنعتی در زندگی روزمره ما وجود دارد. محصولات سیلیس به قدری در زندگی ما جای گرفته اند که حتی گاهی نمیدانیم که در حال استفاده از آن ها هستیم.

   
  کاربردهای عمده سیلیس - 09121997166 - 09121996761