آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
چطور دوره دبیرستان خوبی داشته باشیم

ممکنه حتی یک روز زنده موندن در دوران دبیرستان به نظر ناممکن بیاد. با این حال شاید دبیرستان خیلی ترسناک به نظر بیاد، اما راه­هایی وجود داره که کمکت میکنن تا دوران دبیرستان یکی از بهترین دوران زندگیت بشه.

خود واقعی­ات باش

 ۱-خود واقعی­ات باش.

شاید واسه تناسب داشتن با دبیرستان تحت فشار باشی و بخوای خودتو تغییر بدی. اما باید سعی کنی تمام تلاشت رو انجام بدی تا بهترین خودت باشی و همونی بشی که واقعا میخوای باشی. دبیرستان این فرصت رو بهت میده که رشد کنی و خودت رو پیدا کنی اما مهم­تر اینه که این تغییرات از درونت باشه.

میتونی یه جدول زمانی تهیه کنی و کار­های مهمی که میخوای حتما در طول زندگیت انجام بدی رو بنویسی. حالا وقتی میخوای کاری رو انجام بدی و تغییری در خودت ایجاد کنی اول به این فکر کن که آیا این تغییر در رسیدن به اهدافت کمکت میکنن یا نه. اگه خیلی تحت فشار هستی یه جای آروم پیدا کن، ذهنتو خالی کن و با نگاهی انتقادی به وضعیتی که در اون هستی نگاه کن.

زمان¬هایی که بهت سخت میگذرن هم¬چنان مثبت باش

۲-زمان­هایی که بهت سخت میگذرن هم­چنان مثبت باش

نگرش خوب بهت کمک میکنه تا روحیه­­ات رو بالا نگه داری. یادت باشه که دوران دبیرستان تا همیشه ادامه پیدا نمیکنه، بنابراین سعی کن در دوران پر از استرس هم­چنان آروم و راحت باشی.

۳-سبک و استیل مناسب خودت رو پیدا کن

سعی کن سبک مناسب خودت که خوشحالت میکنه رو پیدا کنی. این سبک میتونه مد روز باشه یا نه سبک خاص خودت باشه. بهرحال سعی کن همه رو امتحان کنی بعد درمورد سبک مناسب خودت تصمیم بگیر.

اگه باید لباس فرم بپوشی میتونی اون رو با لوازم دیگه ای مثل گوشواره، کلاه، دستبند، شال­گردن و… همراه کنی. یه نکته دیگه اینکه هیچوقت لباس باز و نامناسبی که قوانین مدرسه­تون رو نقض میکنه نپوش، چون ممکنه دچار مشکل بشی.

زمانی رو برای ورزش کردن در نظر بگیر

۴-زمانی رو برای ورزش کردن در نظر بگیر

اگه باشگاه نمی­ری یا ورزش خاصی انجام نمیدی، سعی کن حداقل روزی ۶۰ دقیقه تحرک داشته باشی. شاید فکر میکنی واسه ورزش کردن وقتت رو میگیره و نمیتونی به درسات برسی اما ورزش باعث میشه که احساس بهتری به خودت داشته باشی، خوش اندام­تر باشی که کارآیی تو رو در مدرسه بالاتر میبره.

پیاده­روی کردن با دوستانت، بازی­ها و ورزش­های فیزیکی گروهی، خیلی بهتر از ورزش­هایی مثل شناسوئدی یا پروانه­اس که هم ذهنت رو آروم میکنه و هم برای مدتی از درس و مدرسه جدا میشی.

۵-هر شب ۹ تا ۱۰ ساعت بخواب

به غیر از شب­های امتحان یا مواقعی که پروژه داری و مجبور میشی تا دیروقت بیداربمونی، به طور منظم هرشب ۹ تا ۱۰ ساعت بخواب. این بهت کمک میکنه تا در طول روز خوشحال و فعال باشی. واسه نظم دادن به خوابت باید هرشب سر یک ساعت خاص بخوابی و صبح سر ساعت معینی بیدار شی.

نکته دیگه اینکه تکالیف مدرسه رو زودتر وقتی که از مدرسه اومدی انجام بده تا مجبور نباشی به خاطر انجام دادن اون­ها بیدار بمونی. یا اگه تکالیف زیادی برای انجام دادن داری میتونی از معلمت در مورد تمدید زمان تحویل دادن اون­ها سوال کنی.

 مشکلی ذهنت رو مشغول کرده درباره¬اش با مشاور مدرسه صحبت کن

۶-اگه مشکلی ذهنت رو مشغول کرده درباره­اش با مشاور مدرسه صحبت کن

ممکنه احساسات مختلفی رو تجربه کنی که ندونی چطور باید با اون­ها برخورد کنی. میتونی مسائلت رو با مشاور مدرسه درمیون بذاری یا به روان­درمانگر خصوصی­ات بگی. اون­ها بهت کمک میکنن تا هم احساساتتو درک کنی و هم روش­هایی رو بهت نشون میدن تا درست بتونی با مشکلاتت برخورد کنی.

بعضی مشکلات هستند که بیشتر دانش­آموزها باهاش روبرو میشن مثل:

اضطراب: باعث میشه همیشه نگران و پریشان باشی.

افسردگی: باعث میشه بی نهایت احساس بدی داشته باشی و به زندگی بی علاقه بشی.

عزت نفس پایین: باعث میشه احساس کنی بی ارزش هستی و یا به اندازه کافی خوب نیستی.

اختلالات تغذیه­ای مثل آنورکسیا یا بولیمیا: باعث میشه جسمت ضعیف بشه و بدنت نابود بشه. این اختلالات به­خاطر تبلیغات اشتباه رسانه­ها درباره مد و زیبایی و عدم آگاهی فرد به وجود میان. مثلا در بیماری بولیمیا، فرد پرخوری میکنه اما برای اینکه چاق نشه کاری میکنه تا استفراغ کنه و یا ورزش­های سنگین انجام میده که به بدن آسیب میزنن. آنورکسیا هم یه اختلال روانی هست که فرد با اینکه گرسنه­اس به اندازه کافی غذا نمیخوره و درنهایت دچار لاغری شدید میشه.

۷-زمانی رو برای لذت بردن از لذت­های شخصی­ات در نظر بگیر

برای اینکه دانش­آموز خوبی باشی باید ذهنت در بهترین حالت خودش باشه. اگه در مدرسه و درس­ها غرق شدی، هرهفته زمانی رو برای انجام دادن کار­هایی که دوست داری در نظر بگیر مثل فیلم دیدن، بازی­های رایانه­ای یا رفتن به پارک

 ارسال در حدود 3 ماه قبل  ادامه مطلب »