آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
عوارض جانبی قرص های کاهش وزن

آیا قرص های کاهش وزن سرطان زا و خطرناک است

salamatmag 3 53 300x150 عوارض جانبی قرص های کاهش وزن

در این مقاله در سلامت مگ به عوارض جانبی قرص های کاهش وزن می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

عوارض جانبی قرص های کم شدن وزن : عوارض قرص های لاغری می تواند بسته به نوع دارو و نحوه کارکرد آن تفاوت داشته باشد. داروهای نوع محرک و نیز phentermine خواهید توانست به بی خوابی باعث شوند، فشار خون را بالاتر رفته باشد، ضربان قلب را سریع تر بکند، باعث بی قراری بشوند، وابستگی به دارو را ایجاد بکند و در اخر نشانه های کنار گذاشتن و قطع مصرف را نشان دهد. داروهایی که با جذب چربی تداخل ایجاد خواهد کرد (مثل ارلیستات) می توانند مدفوع نرم، گاز و نفخ را منجر بشوند. قرص های کاهش وزنی که بر روی انتقال دهنده های عصبی در مغز تاثیر خواهد گذاشت (مانند Belviq) می توانند با سردرد، حالت تهوع، استفراغ ، یبوست، خشکی دهان و سرگیجه ارتباط دارد. اغلب داروهای کاهش وزن نوع محرک تنها برای کاربرد کوتاه مدت توصیه خواهد شد زیرا می توانند موجب وابستگی فرد به دارو بشوند. با اینحال ارلیستات را می توان برای کم شدن وزن طولانی مدت مورد استفاده قرار بدهید شما می توانید این دارو را بدون نسخه از داروخانه ها تهیه بکنید. داروهای جدید تجویزی برای کم شدن وزن مثل Qsymia،Belviq،Contrave و Saxenda را تنها وقتی می توان به صورت طولانی مدت مورد استفاده قرار داد که کاهش وزن مناسب و کافی رخ بدهد. اگر ۳ الی ۴ درصد از کاهش وزن بعد از ۱۲ الی ۱۶ هفته رخ نداده باشد، درمان طولانی مدت معمولا متوقف خواهد شد

 

افرادی که مشکل اضافه وزن داشته اند، بیشتر مایلند روش‌های مختلفی را برای کاهش وزن تجربه بکنند تا به نتیجه دلخواه خود رسند.

یکی از این موارد قرص‌های لاغری ست که خیلی در مورد آن‌ها تبلیغ شده است. اگرچه به ادعای تولیدکنندگان، این قرص لاغری می‌توانند نتیجه خوبی در کم شدن وزن داشته باشند، اما تاثیر های جانبی و خطرناک قرص لاغری را نباید از نظر دور بداریم. پیش از مصرف هرگونه قرص لاغری از عوارض جانبی آن مطلع بشوید

قرص‌های لاغری همان داروهایی می باشند که از داروخانه، با نسخه پزشک و یا به صورت آنلاین قابل تهیه هستند. به علت سهولت دسترسی به قرص لاغری از طریق آنلاین یا تهیه آن از فروشگاه‌ها، بیشتر افراد وسوسه می‌شوند مصرف این قرص‌ها با نام‌های گوناگون را تجربه بکنند.

 

قرص‌های لاغری از جمله مواد مختلفی است که مجموع آن‌ها موجب کاهش وزن خواهد شد. در همین حال روش کاهش وزن در قرص های لاغری گوناگون متفاوت هست. مانند گفته می‌شود برخی از قرص‌های لاغری با کم شدن اشتها و کم خوردن به کاهش وزن کمک خواهند کرد در حالی که سایر قرص‌ها، مانع جذب چربی در بدن خواهد شد.

 

salamatmag 2 62 300x150 عوارض جانبی قرص های کاهش وزن

 

اثرات جانبی مصرف قرص‌های لاغری

 

یکی از علت هایی که افراد در مصرف قرص‌های لاغری دچار تردید شده اند، احتمال تاثیر جانبی خطرناک قرص های لاغری هست.خیلی از این قرص‌ها با نام مکمل‌های غذایی فاقد استانداردهای دارویی می باشند.بسیاری از این قرص‌ها صرفا با عنوان مکمل غذایی، پیش از اثبات تاثیر و ایمنی آن‌ها روانه بازار شده، به فروش رسیده اند که به ویژه نوع جدید آن‌ها خطرات جانبی داشته و سلامت افراد را تهدید خواهد کرد

 

تصمیم راجب مصرف قرص‌های لاغری حتی با داشتن آگاهی از احتمال خطرات استفاده از آن کار دشواری هست در همین حال به علت این که امروزه بسیاری از این محصولات دارای تاثیر و خطرات احتمالی می باشند به معنی این که هیچ‌کس نباید از آن‌ها استفاده بکند، نمی باشد.

 

اشخاصی که شاخص توده بدنی آن‌ها (یعنی وزن برحسب کیلوگرم÷ قد برحسب متر به توان ۲) بیش از ۳۰ هست و آن‌هایی که سلامتی‌شان به علت افزایش وزن در معرض خطر هست مانند دچار دیابت یا افزایش فشار خون شده‌اند بهتر هست از این قرص‌های لاغری استفاده بکنند. واقعیت این است که این قرص‌های لاغری را باید به همراه یک رژیم سالم و تمرین ورزشی منظم مصرف بکنید تا اثر گذار باشد.

 

در حالی که از داروهای دیگری استفاده کرده اید، تاثیر تداخل دارویی را در نظر داشته باشید و پیش از مصرف حتما با پزشک خود مشورت بکنید تا شما را در کم شدن بیش‌تر وزن و نوع قرص لاغری راهنمایی بکند.

 

salamatmag 1 83 300x257 عوارض جانبی قرص های کاهش وزن

 

در هر صورت، حتی در صورت انتخاب درست قرص‌های لاغری، متوسط کاهش وزن با این روش ۱۰-۵ درصد وزن یک فرد می باشد که با تغییر رژیم غذایی و ورزش حاصل میشود و همین مقدار اثر قابل توجهی بر روی کاهش فشار خون و میزان گلوکز میگذارد.در هیمن حال اشخاصی که قرص لاغری را مصرف کرده اند اما سبک زندگی خود را تغییر نداده اند، تضمینی وجود ندارد که به نتیجه دلخواه رسند

 

قرص‌های لاغری شامل مواد گوناگونی است که مجموع آن‌ها موجب کاهش وزن خواهد شد. در همین حال روش کاهش وزن در قرص‌های مختلف متفاوت هست. به عنوان نمونه برخی از قرص‌های با کاهش اشتها و کم خوردن به کاهش وزن کمک خواهند کرد در حالی که بقیه قرص‌ها، مانع جذب چربی در بدن خواهند شد.

 

تصمیم درباره استفاده از قرص‌های لاغری حتی با داشتن آگاهی از احتمال خطرات استفاده از آن کار سختی هست. در هیمن حال به علت این که امروزه خیلی از این محصولات دارای تاثیر و خطرات احتمالی می باشند به معنی این که هیچ‌کس نباید از آن‌ها استفاده بکند، نیست.

 

افرادی که شاخص توده بدنی آن‌ها (یعنی وزن برحسب کیلوگرم÷ قد برحسب متر به توان ۲) بیش از ۳۰ هست و آن‌هایی که سلامتی‌شان به علت افزایش وزن در معرض خطر هست مانند دچار دیابت یا افزایش فشار خون میشوند بهتر هست از این قرص‌ها استفاده بکنند. واقعیت این است که این قرص‌ها را باید به همراه یک رژیم سالم و تمرین ورزشی منظم مصرف بکنید تا تاثیرگذار باشد

 

خیلی از روشها و داروهای ارائه شده از راه های غیر مجاز تبلیغاتی و اینترنتی یا ماهواره ای، نه تنها مفید می باشد بلکه در درازمدت، عوارض و خطراتی برای سلامت فرد خواهد داشت.

 

باید یادمان باشد که زمان استفاده از داروهای لاغری، چنانچه فرد سبک زندگی خود را (خوراک و فعالیت روزانه) تغییر نداده اید، این داروها فقط تا وقتی تاثیر گذارند که فرد آنها را مصرف بکند و چون این داروها عوارض جانبی داشته اند، نمی توان به مدت طولانی از آنها استفاده بکنید. در نتیجه با قطع دارو، وزن دوباره افزایش خواهد یافت.

 

 

نوشته عوارض جانبی قرص های کاهش وزن اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.

 ارسال در حدود 7 ماه قبل  ادامه مطلب »