آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
علت اصلی سوزش واژن هنگام رابطه

چرا واژن هنگام رابطه جنسی دچار سوزش می شود ؟

salamatmag 2 17 300x150 علت اصلی سوزش واژن هنگام رابطه

 

در این مقاله در سلامت مگ به علت اصلی سوزش واژن هنگام رابطه می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

درد واژن در زمان دخول (مقاربت دردناک) به علل مختلفی اعم از مشکلات آناتومی و ساختاری و نیز مشکلات احساسی و روانی رخ خواهد داد. خیلی از زنان در مرحله‌ای زندگی خود درد موقع نزدیکی و مقاربت را تجربه خواهند کرد. اصطلاح پزشکی “دیسپارونیا” مقاربت دردناک را به عنوان درد مداوم یا مکرر واژن که پیش از دخول، طی مقاربت یا پس از آن اتفاق می افتد، تصور میکند. اگر از درد هنگام نزدیکی و مقاربت رنج خواهید برد، به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه بکنید. پزشک متخصص برای معالجه این مشکل، علت زمینه‌ای آن را تشخیص میدهد و به رفع کامل یا کاهش این مشکل به شما کمک میکند.

 

 

اگر شما از درد در زمان نزدیکی و مقاربت رنج می‌برید، امکان دارد موارد زیر را تجربه کنید

 

احساس درد واژن تنها هنگام دخول

احساس درد واژن با هر دفعه دخول، حتی با قرار دادن تامپون

بروز درد تازه واژن (برخلاف مقاربت‌های قبلی)

درد شدید طی فرو کردن عمیق آلت

سوزش یا درد واژن

بروز درد ضربان‌داری که ساعت‌ها پس از نزدیکی ادامه خواهد یافت

 

علت اصلی سوزش و خارش دهانه واژن در زمان رابطه زناشویی

 

آیا سوزش واژن هنگام رابطه جنسی جز بیماری های دهانه رحم است ؟ شما مخاطبین عزیز می توانید با مطالعه پست با بیماری های دهانه رحم بیشتر آشنا شوید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

salamatmag 1 21 300x150 علت اصلی سوزش واژن هنگام رابطه

 

سوال: اگر بعد از رابطه ‌جنسی دچار سوزش و خارش در بخش واژن می‌شوم، یعنی چه مشکلی داشته ایم

 

 

پاسخ: ازآنجاکه این علائم تاثیرات طبیعی رابطه‌ جنسی نمی باشند، می‌توانند نشانه این بوده باشد که مشکلی در ناحیه واژن شما وجود داشته است.

 

مشکلات مختلف واژن می‌تواند موجب سوزش و خارش آن بشود، بخصوص بسیاری از عفونت‌ها که البته همه آنها با رابطه‌ جنسی مرتبط نیستند. در زیر به بعضی از این مشکلات اشاره می‌کنیم:

 

عفونت قارچی: خارش و سوزش دو نشانه از نشانه‌ های بسیار زیاد عفونت قارچی می باشند که کاندیدیاز به ان می گویند و بسیار رایج هست. علائم دیگر شامل از ترشحات غلیظ و سفید رنگ کشک مثل و تورم لب‌های واژن. عفونت قارچی گاهی امکان دارد از طریق رابطه‌ جنسی منتقل بشود، اما نه همیشه، چون دخترهایی که رابطه‌ جنسی نداشته اند هم ممکن دارد دچار عفونت قارچی بشوند. اگر فکر میکنید دچار عفونت قارچی شدید اما تابحال این مشکل را نداشته‌اید، حتماً به پزشک مراجعه بکنید. آنهایی که مکرراً دچار عفونت قارچی شده اند از داروهای بدون نسخه موجود در داروخانه‌ها که کرم‌های ضدقارچ می باشند یا از درمان‌‌های شیاف واژن استفاده میشود.

 

تریکوموناسیس: یک انگل تک‌سلولی که می‌تواند در غده پروستات اقایان نیز زندگی بکند می‌تواند موجب بروز ترشحات کف ‌مثل زرد-سبز رنگ و نیز خارش بشود. این مشکل با داروهای بدون نسخه قابل درمان نیست و نیاز هست به پزشک مراجعه بکنید.

 

واژینیت: به معنای التهاب واژن هست. واژینیت درنتیجه رابطه‌ جنسی یا هر عامل دیگری که توازن عادی واژن را که حاوی باکتری‌هایی که به تمیز کردن واژن و حفظ رطوبت عادی آن کمک کرده است، مشکل به وجود می اورد.

 

سوزش واژن: عوامل مربوط به رابطه‌ جنسی که امکان دارد موجب سوزش و خارش واژن بشوند از جمله استفاده از کرم‌ها و ژل‌های اسپرم‌کش یا سایر وسایل جلوگیری از بارداری هست. و نیزخانم‌های یائسه، که سطح پایین استروژن در بدنشان گاهی موجب خشک شدن رطوبت واژن‌شان شده است، رابطه‌ جنسی برایشان ناراحت‌کننده میباشد. کرم‌های واژن که بدون نسخه از داروخانه قابل تهیه می باشند و می‌توانند رطوبت واژن را حین رابطه‌ جنسی زیاد بکند، برای این مشکل مفید می باشند.

 

واکنش‌های حساسیتی: این مشکل که نسبت به عفونت تداول کمتری را دارا هست نیز می‌تواند موجب خارش و سوزش واژن بعد از رابطه‌ جنسی بشود. خانم‌ها امکان دارد گاهی نسبت به مایع منی مرد آلرژی پیدا کنند. تشخیص آلرژی‌های مایع‌ منی بخاطر علائم بسیار خصوصی و شخصی که دارند و ممکن هست خانم‌ها با پزشک خود درمیان نگذاشته باشند، بسیار دشوار هست. بعد از تشخیص عفونت، خانم‌هایی که متوجه می‌شوند دچار آلرژی به مایع‌ منی می باشند، امکان دارد از همسر خود درخواست بکنند که از کاندوم استفاده بکند. اگر بعد از استفاده از کاندوم علائم قبلی از بین برود، احتمالاً مشکل حساسیت می باشد.

نوشته علت اصلی سوزش واژن هنگام رابطه اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.

 ارسال در حدود 8 ماه قبل  ادامه مطلب »