آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
علائم اوليه بارداری در روزهای اول

علایم بارداری برای تشخیص این که حامله هستید یا نه

salamatmag 2 5 300x150 علائم اوليه بارداری در روزهای اول

در این مقاله در سلامت مگ به علائم اوليه بارداری در روزهای اول می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

برای بیشتر خانوم ها، به خصوص برای آنهایی که قصد بارداری ندارند، هفته اول بارداری معمولا بدون اینکه متوجه بارداری خود شوند سپری میشود. حتی امکان دارد دو هفته بعد نیز متوجه بارداری خود نخواهند شد. خانوم ها که دارای سیکل قاعدگی منظم می باشند معمولا از عقب افتادن پریود خود باخبر شده اند. علائم کاملا واضح در هفته اول بارداری وجود نداشته است اما بیشتر علائمی مثل خستگی، بی علاقه شدن به امور، تغییرات خلق و خو و تکرر ادرار شدید هست. در صورتی، اغلب زنان این علائم را با علائم سندرم پیش از قاعدگی اشتباه خواهند گرفت

 

همه خانوم ها وقتی که آغاز بارداری علائم مشابهی را تجربه نکرده اند و علائم تجربه شده در زنان به شدت متفاوت هست. یک زن در زمان بارداری لزوما نشانه هایی شبیه به بارداری های پیشین خود یا بارداری دیگران را تجربه نخواهد کرد ولی ،علائم خاصی مثل نبود دوران قاعدگی و افزایش وزن در همه ی حاملگی ها مشترک هست ، این بخش از نمناک به توضیح همه ی علائم و نشانه های بارداری پرداخته هست.هنگامی که زن و شوهری تصمیم به بچه دار شدن می گیرند پس بیشتر شرایط را برای بچه دار شدن فراهم میکنند.

 

علائم بارداری

 

اغلب زنانی که منتظر بروز علائم بارداری در خود می باشند با دقت کردن به این علائم می توانند نتیجه خوبی را پیش از انجام آزمایش بدست اورند. اصولاً بارداری با تعییرات فراوانی توام هست . این تغییرات هم جسمی و هم روحی می باشند اما در نظر داشته باشید که این تغییرات در تمام خانم ها یکسان نمی باشد و معمولاً شدت و ضعف خواهند داشت و به یاد داشته باشید که شاید یک یا چند نشانه زیر شامل حال شما نشود همیشه با وجود این نشانه ها به بارداری خود شک بکنید حتی اگر از روش ضد بارداری استفاده کرده اید.در زیر به تعدای از علایم هشدار دهنده اولیه حاملگی اشاره خواهیم کرد

 

اولین علامت و نشانه بارداری در زنان مختلف متفاوت هست، حتی امکان دارد عده‌ای از خانم‌ها تا روزها، هفته‌ها و ماه‌ها پس از بارداری هیچ علامت شاخصی نداشته باشند اما بعضی دیگر امکان دارد تنها یك هفته بعد از لقاح هم دچار بروز برخی علائم شده اند. درواقع كلیت مسئله این هست كه علائم اولیه بارداری در زنان متفاوت هست.

 

اولین نشانه های اصلی بارداری نداشتن عادت ماهانه برای یك یا چند دوره متوالی هست… البته خیلی از خانم‌ها طی دوره‌های ماهانه خود اختلال و بی‌نظمی داشته اند و برای همین اگر به اندازه بیش از نیمی از یك دوره زنانه به تاخیر بیفتد باید به بارداری به عنوان یكی از علت‌های احتمالی فكر بكنند.

 

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که بهترین قرص ضد بارداری چه قرصی است و چه عوارضی دارد ؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال می توانید به پست بهترین قرص های ضد بارداری مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

salamatmag 3 5 300x150 علائم اوليه بارداری در روزهای اول

 

اگر این نشانه ها را دارید یعنی باردار می باشید

 

انجمن ملی خانوم ها و بارداری كانادا می‌گوید، اگرچه خانوم ها عموما به تاخیر افتادن دوره‌های ماهانه را به عنوان نشانه اولیه بارداری در نظر گرفته اند اما باید گفت، بعضی نشانه‌های دیگر هم می‌تواند همراه با این نشانه باشد

 

حالت تهوع و خستگی از اولین نشانه های هفته اول بارداری می باشند که در بعضی خانم ها ماه سوم بارداری علائم از بین خواهد رفت و در بعضی در کل طول بارداری هفته به هفته ادامه دار می باشد. اما برای برخی خانم ها پریود نشدن اولین علامت بارداری هست. علائم معمول بارداری به هورمون بارداری HCG مربوط هستند.

 

اصولا علائم بارداری هفته ها بعد از کاشت نمایان خواهند شد زمانی که هورمون hCG به مقدار زیاد ترشح شده است و باعث بروز علائم خواهد شد.

قطعی ترین روش تشخیص بارداری آزمایش خون هست، چون علایم بارداری در افراد مختلف متفاوت می باشد و علایم اولیه در خانم ها تفاوت های بسیاری با یکدیگر داشته است. البته این بدین معنی نیم باشد که نمی‌توان علایم بارداری را تشخیص بدهید. علامت ها و نشانه‌های زیادی برای اینکه فرد بداند باردار شده وجود داشته است

 

 

تغییر زمان عادت ماهیانه یکی از نشانه های باداری

 

توجه بکنید که چه وقتی چرخه‌ی عادت ماهانه‌ی شما بر هم می‌خورد: بعضی از خانم‌ها به زمان‌بندی عادت ماهانه‌ی خود توجه داشته اند و بعضی دیگر نه، پس شما تا زمانی که یک چرخه از عادت ماهانه‌ی خود را از دست نداده اند متوجه آن نمیشوید.

 

 

آخرین تاریخ از عادت ماهانه‌ی خود را به یاد بسپارید

 

زمان‌بندی عادت ماهیانه‌ی خود را به یک رویداد وصل بکنید. برای نمونه وقتی ‌که به یک سفر رفتید خونریزی داشتید و یا وقتی‌که به یک کنسرت رفته اید؟ اگر به مدت بیش از سی روز عادت ماهیانه ندارید، و ازلحاظ جنسی فعال هستید، پس احتمال دارد که باردار بوده باشید.

 

اگر عادت ماهیانه‌ی نامرتبی داشته ایدو اگر از لحاظ رابطه‌ی جنسی فعال بوده باشید پس باید خود را از لحاظ باردار بودن مورد ارزیابی قرار بدهید. این حالت به‌طور ویژه زمانی اهمیت پیدا کرده است که شما به‌طور مرتب الکل، سیگار و یا مواد مصرف بکنید، در نتیجه در اولین بازه‌ی زمانی سه‌ماهه به جنین خود آسیب نزده باشید.

 

salamatmag 1 5 300x150 علائم اوليه بارداری در روزهای اول

 

به خونریزی‌های ملایم از واژن توجه بکنید

 

اگر شما خون‌ریزی کم و یا لکه در زمان پیش و یا بعد عادت ماهیانه‌ی عادی خود داشته اید ولی اگر عادت ماهیانه‌ی شما در این زمان مقرر اتفاق نیوفتد، امکان دارد که شما خونریزی ملایم را تجربه بکنید و این از علائم بارداری هست.

 

 

به تفاوت در پستان‌های خود توجه بکنید

 

وقتی که شما باردار می باشید، به‌خصوص برای اولین بار، تغییرات ایجادشده در پستان معمولاً اولین نشانه‌ها می باشد. امکان دارد پستان‌های شما دردناک و نرم بشوند. حتما آن‌ها بزرگ‌تر میشوند و نوک پستان‌های شما نیز بزرگ‌تر و تیره‌تر شده است.

 

 

به حالت‌های تهوع، استفراغ کردن و دیگر اختلالات گوارشی توجه کنید

 

خیلی از خانم‌ها –نه تمام آن‌ها- از “ناخوشی صبحگاهی” در بازه‌ی سه‌ماهه‌ی اول خود رنج خواهند برد. بیشتر این ناخوشی با انزجار از بعضی از بوها همراه می‌شود، مثل بو قهوه. برخی از خانم‌ها نیز اغلب سرگیجه پیدا کرده اند. بعضی از خانم‌ها نیز دچار یبوست شده اند. هر یک از این موارد می‌تواند از علائم باداری بوده باشد.

 

 

نوشته علائم اوليه بارداری در روزهای اول اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.

 ارسال در حدود 7 ماه قبل  ادامه مطلب »