آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
دلیل خستگی همسر پس از رابطه جنسی

چرا مردان بعد از رابطه جنسی خوابشان می آید ؟

 

salamatmag 3 7 300x150 دلیل خستگی همسر پس از رابطه جنسی

 

در این مقاله در سلامت مگ به دلیل خستگی همسر پس از رابطه جنسی می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

چرا مردان پس از برقراری رابطه جنسی و اتمام آن به خوابی عمیق میروند علت این امر چیست چرا این حالت برای آن ها به وجود امده است این خواب آلودگی امری طبیعی هست یا همسر شما فقط  پس از نزدیکی خسته خواهد شد

 

 

این اتفاق زیاد افتاده است که مردان بعد از رابطه جنسی به خواب رفته اند در حالی که زنان بیدار می باشند. اقایان برای این خواب مدیون هورمون پرولاکتین می باشند که بعد از مقاربت ترشح میشود و موجب خواب آلودگی شده است. پرولاکتین انتقال دهنده عصبی تحریک کننده بیداری به معنای دوپامین را سرکوب کرده است. در حالی که بدن خانوم ها این هورمون را بسیار کم ترشح کرده است. اما این تنها پرولاکتین نبوده است که موجب میشود چشمهای مردان باز نباشد.

هورمون احساس خوب یا همان اکسی توسین در زمان رابطه جنسی ترشح خواهد شد و میتواند فکر های استرس زا را از ذهن دور بکند و به همین علت آنها راحت تر و آسان تر به خواب رفته اند و اگر در خاموشی رابطه جنسی برقرار کنید این پیام به مغز رسد که وقت خواب هست و هورمون ملاتونین چرخه خواب را تنظیم کرده است. زمانی که پرولاکتین، اکسی توسین، ملاتونین همه با هم مداخله کرده اند وقت خوابیدن هست

 

 

بعضی موقع حرف زدن همسران با يکديگر سخت می باشد و همسران از هم دلزده شده اند. در چنين وضعی زوج ها از يکديگر خسته شده اند و هر تلاشی برای نزديک کردن آن ها به همدیگر به بن بست خواهد رسید. خستگی همسران از يکديگر امکان دارد علت مختلفی داشته است.

دلمردگی و خسته شدن از همسر اصولا زمانی که اتفاق می افتد که آن شور و هیجان اولیه زندگی مشترک از بین رفته باشد و همسران که فکر میکنند یکدیگر را شناخته اند، با ادبیات متفاوتی با یکدیگر روبه رو شده اند. در این حالت نوعی «صمیمیت بی روح » در روابط بین زوج ها برقرار هست که امکان دارد هر یک، طرف مقابل را مسئول به وجود امده است آن دانسته است.

 

به گمان همسران، عشق کامل کننده زندگی آن ها میشود اما عشق به تنهایی نخواهد توانست دایره صمیمیت را شکل میدهند. زمانی صمیمیت در اوج می ماند اما حالا شور و احساسات فروکش کرده هست و خود واقعی طرفین برای هم آشکار میشود.

 

salamatmag 2 11 300x150 دلیل خستگی همسر پس از رابطه جنسی

 

روان شناسان گفته اند امکان دارد دلزدگی و خستگی از رابطه با همسر ریشه در روابط مخدوش در دوران کودکی هست. شاید یکی از همسران توجه لازم و کافی را از والدین خود در دوران کودکی دریافت نمیکند و احساس کرده است نخواهند توانست در برابر همسر آنچنان که باید جلوه گری بکند یا به خود بابت روابطی که با همسرش برقرار میکند، ببالد و افتخار بکند.

 

او به طور عادی نارضایتی از روابط با والدین را به رابطه با بقیه و به ویژه همسرش تعمیم خواهد کرد. تجربه « صمیمیت بی روح » با والدین موجب به وجود امده است فاصله بین وی و همسرش می باشد و به این علت مسکوت گذاشتن معضلی که به آن اشاره میشود، هر روز به وجود امدن فاصله بیشتر بین همسران و وخیم شدن اوضاع موجب بشود.

از نظر روانی فاصله بگیرند از همسر خواهد توانست به دلزدگی تعبیر شود فرد از خود پرسیده است: چرا باید با کسی زندگی بکنم که نمی تواند تمام نیازهای مرا برآورده کرده باشد.

 

البته ریشه دلزدگی فقط در دوران کودکی نبوده است و گاه علت دیگری مانند « جنگ قدرت » هم داشته است. زندگی زوجی را تصور بکنید که دایم و بابت همه چیز از کوچک و بزرگ گرفته با هم بحث کرده باشند. در مورد پول، وقت خواب، تربیت بچه ها و حتی نوع پوشش. رابطه ای که بر محور همچین مشاجراتی بچرخد و نتوان پایانی بر آن یافته باشد، قطعاً مخدوش هست. فراموش نکرده اید که رابطه مانند انتشار موج هست و وقتی جریان مثبت در آن به راه افتاده باشد، موج مثبت دیگری به دنبال میدارد

 

سوالی که برای اغلب زنان پیش می آید این است که آیا می توان واژن را تنگ کرد ؟ شما مخاطبین عزیز برای رسیدن به جواب این سوال می توانید به پست راه هایی برای تنگ کردن واژن مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

از سوی دیگر، نگرش منفی هم به صمیمیت یک رابطه پایان میدهد فرد با خود خواهد گفت: « اگر کسی کاری برای من نکرده است، چرا من باید کاری انجام بدهم ». البته دلزدگی خود یک دفاع هست. وقتی فرد نمی خواهد احساساتی مثل خشم و ناامیدی را بروز خواهد داد، احساس دلزدگی پیدا کرده است. وقتی مدت های مدید همسران درباره آنچه آزارشان داده است، صحبت بکنید، دچار دلزدگی خواهد شد و هر دو در تنهایی به دنبال جایی می باشد که کمی آرامش و رضایت بیشتری را تجربه بکنند. در نتیجه کارشناسان تاکید خواهد کرد دلزدگی را نه فقط یک احساس بلکه یک علامت منفی در زندگی مشترک به حساب می اید

 

salamatmag 1 15 300x150 دلیل خستگی همسر پس از رابطه جنسی

 

وقتی خسته هستید رابطه زناشویی می تواند مخرب نیز باشد

 

براساس بررسی و مطالعات دقیق برای بدست امدن آمار دقیق کارشناسان در چند زمینه بهداشت جسمی و روانی فهمیده اند که خانوم هایی که به هیچ وجه میلی به برقراری رابطه جنسی در زمان خستگی نداشته اند و همین نارضایتی حالات بد جسمی و روحی را برایشان به وجود می اورد به طوریکه که ذهنیت آنها نسبت به رابطه زناشویی تغییر میکند و به مرور انها را در این زمینه ضعیف میکند.

 

روانپزشکان گفته اند:بعد از بررسی های طولانی روی خانوم ها و اقایان دریافتیم که رابطه جنسی و ارتباط زناشویی زمانی که با جسم خسته انجام شده باشد اثرات منفی خواهد داشته است که از مهم ترین آنها می توان به بی میلی جنسی خانوم ها و کم رنگ شدن رابطه عاطفی آنها با همسرشان اشاره میکند.

 

 

خانوم هایی که زمانی که خستگی به خواسته همسرشان وارد رابطه زناشویی میشوند معتقدند انها به نوعی تحت فشار می باشند و از این رابطه هیچ لذتی نخواهند برد برای همین به مرور نسبت به این بخش اساسی زناشویی منفی نگر میشوند.

 

الکسسی کانازون، روان پزشک بالینی در این مورد گفته است :براساس تحقیقات هایی که ما در شهر نیویورک انجام داده ایم رابطه زناشویی در زمان خستگی یکی از عواملی تاثیر گذار در سست شدن روابط همسران و کاهش میل آنها به ادامه و تکرار رابطه زناشویی هست ، او در ادامه گفت فراموش نکرده باشید که وقتی که خسته هستید بدن توانایی پذیرش این رابطه را با کیفیت همیشگی نخواهیم داشت و وضعیت شما به جای بهبود به سمت مخالف میرود.

 

نوشته دلیل خستگی همسر پس از رابطه جنسی اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.

 ارسال در حدود 2 هفته قبل  ادامه مطلب »