آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
درباره هوش جنسی چی می دانید ؟

هوش جنسی چیست ؟

salamatmag 2 33 300x150 درباره هوش جنسی چی می دانید ؟

 

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه درباره هوش جنسی چی می دانید ؟ می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

هوش یکی از مهم ترین و بهترین توانایی های بشر هست که او را نسبت به دیگر موجودات متفاوت کرده. دانشمندان هنوز تعریف کاملی برای این توانایی پیدا نکرده اند، اما راههایی را برای بررسی سطح هوش کشف شده است که به ما برای درک مفهوم هوش کمک خواهد کرد. این نیروی روانی ابعاد بسیار وسیعی دارد که در این مطلب به بررسی بعضی از این بخش های ان می پردازیم.

 

 

آنچه مسلم هست، هوش یكی از جذاب ترین نیروهای روانی می باشد كه می تواند در جنبه های گوناگون رشد انسان نقش موثری به وجود اورد. در اینجا این سؤال به ذهن انسان رسیده كه بهره هوشی بالا امکان دارد فرد را وارد بهترین دانشگاه ها کند، اما آیا یك پزشك مشهور و یك مهندس و دانشمند موفق باید چیزی بیشتر از بهره هوشی داشته باشد؟ هیچ علتی ندارد اشخاصی كه بهره هوشی بالایی داشته اند حتماً موفق ترین ها باید باشند. كم نیستند انسان های نابغه ای كه در دوران تحصیلی شان بالاترین نمرات را کسب کرده اند، اما وقتی وارد اجتماع شدند نه در شغل شان موفق می باشند، نه در زندگی خصوصی شان نه در هیچ چیز دیگر. در مقابل، كسانی هم هستند كه در طول مدرسه هرگز معدل خیلی خوبی کسب نکرده اند، اما به جاهایی رسیدند كه خیلی از شاگرد اول ها باید زیردست آنها كار بكنند؛ این همان برخورداری از هوش هیجانی می باشد. در این مقاله سعی کرده ایم كه ویژگی های هر دو نوع هوش مورد بررسی قرار داده باشیم.

 

در روابط جنسی بیشتر اوقات مردان مایل به برقراری رابطه جنسی مقعدی هستند برای اینکه بدانید چرا مردان به رابطه جنسی مقعدی علاقه دارند می توانید به پست چرا مردان به رابطه مقعدی بیشتر علاقه دارند مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

بهره هوشی كه مخصوص IQ مشهور هست. بهره هوشی با هوش علمی، هوش منطقی، هوش تحصیلی، هوش شناختی و هوش كتابی هم مترادف می باشد. آلفرد بینه معتقد هست هوش، چیزی است كه امتحان های روانی، آن را اندازه گیری کرده اند. به نظر وكسلر، هوش، چگونگی حل مسائل در موقعیت های جدید هست. پیاژه، هوش را سازگاری فرد با محیط تعریف میکند. اما در اغلب تعاریف چنین برداشت شده اند اگر در تعریف هوش سه جنبه را رعایت بکنید و آن را در تعریف قرار دهید، تعریف تقریباً كاملی به دست خواهد امد. توانایی و استعداد كافی برای یادگیری و درك امور، هماهنگی و سازش با محیط، بهره برداری از تجربیات قبلا و به كاربردن قضاوت و استدلال درست و پیداكردن راه حل منطقی در روبرو شدن با مشكلات.

 

اصطلاح هوش هیجانی را در سال ۱۹۹۰ پیتر سالوی و جان مایر برای عنوان کردن كیفیت درك انسان ها، همدردی با احساس دیگران و درك رابطه هیجانات افراد با بهبود زندگی به كار برده اند كه به ویژه EQ گفته شده و هوش عاطفی، هوش احساسی و هوش اجتماعی نیز به آن اطلاق شده است.

 

salamatmag 1 38 300x150 درباره هوش جنسی چی می دانید ؟

 

در پژوهش ها به عمل آمده، تعدادی از كودكان را كه ازنظر بهره هوشی و رنج سنی و پایگاه اجتماعی و اقتصادی از شرایط برابری برخوردار هستند انتخاب کرده اند و یك جعبه شكلات برای آنها درست کرده اند. به كودكان گفته شده كه می توانند فقط یك عدد شكلات برداشته به شرطی كه اگر قدری تاخیر بكنند، در زمان مشخص كه توسط آزمایش كنندگان تعیین میشود، می توانند از ۲ عدد شكلات استفاده بكنند. عده ای از كودكان زودتر از ساعت معین، یك عدد شكلات بر میدارند، ولی عده ای دیگر میتوانند نیازهای فیزیولوژیكی خود را به تاخیر بیاندازند و در زمان تعیین شده، ۲ عدد شكلات را به خود اختصاص بدهند. تحقیقات بعدی نشان میدهد كودكانی كه انگیزه های فیزیولوژیك خود را به تاخیر می اندازند، دردوران بزرگسالی در مناسبات شغلی و خانوادگی و نیز در عرصه های علمی و اجتماعی و مدیریتی، پیشرفت های چشمگیری نسبت به كودكانی كه قادر به كنترل واكنش های هیجانی خود نیستند، دارا هستند. مطالعات نشان میدهند این اشخاص نه تنها می توانند نیازهای بدنی را به تاخیر اندازند، بلكه می توانند از بروز هیجانات منفی خود، ازجمله خشم و پرخاشگری جلوگیری به عمل اورند.

تحقیقات متعددی نشان داده كه هوش هیجانی می تواند سبب بالا رفتن سلامتی، رفاه، ثروت، موفقیت و قدرت تصمیم گیری و اراده و انتخاب و اعتماد به نفس بشود

 

 

تقویت هوش جنین علمی نیست

 

خیلی ها معتقد هستند با انجام کارهایی در دوران بارداری می توان هوش جنین را قبل از تولد زیاد بکنند. اما برای این نوع کارها چندان دلیل علمی ای وجود نداشته است و هنوز اثبات نشده هست اما همان طور که گفتم با کارهایی از قبیل زیاد صحبت کردن با فرزندشان، می توان زودتر او را به صحبت وا دار کنند. کودکانی که شعر یا قرآن حفظ کرده اند، دایره لغاتشان بیشتر خواهد شد و در نتیجه توانایی کلامی شان تقویت میشود. این کارها از لحاظ علمی ثابت شده و در فرآیند رشد و تربیت فرزندان تاثیر بسیاری دارد.

 

 

بستر تربیتی خیلی مهم است

 

اگر پدر و مادر بتوانند جنبه های مختلف هوش کودکان را شناسایی و آن را در مسیر درستی هدایت بکنند، می توانند مسیر موفقیت را برای فرزندانشان اسان تر کنند. درحقیقت والدین با فراهم کردن یک محیط غنی و مناسب برای تربیت و رشد فرزندشان خواهند توانست هوش او را در مسیر درست قرار دهند. در غیر این صورت اگر محیط رشد کودک مناسب نبوده است نمی توان نتیجه تاثیرگذاری را از هوش و توانایی های او به دست بیاورند.

نوشته درباره هوش جنسی چی می دانید ؟ اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.

 ارسال در حدود 7 ماه قبل  ادامه مطلب »